Největší výběr dveří v Opavě. Navštivte náš prodejna showroom. Zasíláme po celé ČR. Infolinka: +420 705 122 494

Návod, který vám pomůže s výběrem vhodných dveří.
 
Víte, zda chcete levé, nebo pravé dveře?

Počítejte s tím, že se vás u nás v obchodě také zeptáme, zda potřebujete pravé či levé dveře. Jednoduchou pomůckou správné volby je postavit se tak, aby se dveřní křídlo otevíralo směrem k vám. Pak se podíváte, po které straně jsou panty (závěsy). Jestliže jsou po pravé ruce, jde o dveře pravé. Pokud jsou po levé ruce, jde o dveře levé. Samozřejmě vám rádi poradíme s orientací otevírání dveří my, a to buď u nás na showroomu, tak u vás doma.

Na čem se nevyplatí šetřit

Dveře si nepořizujeme jako sezónní záležitost, proto doporučujeme investovat do kvality. Možná se vám zdá, že cena dveří ve specializované prodejně je mnohem vyšší než v obchodních řetězcích, i když vypadají na pohled stejně. Ovšem pozor! Rozdíl je v jejich vnitřní konstrukci.

Dnes se prodávají konkrétní modely dveří i v tzv. jednom balíčku, tedy designově sladěné s kováním. Velmi praktické je také místo otočného způsobu otevírání volit posuvné dveře po stěně nebo ještě lépe přímo do pouzdra. Má to své výhody: získáme více prostoru v interiéru, přitom půjde o elegantní prvek. Kdo se rozhodne vyměnit původní dveře za nové, určitě by neměl zapomenout i na nové zárubně. Pokud z jakýchkoliv důvodů nemůžete nachystat stavební otvory pro nové zárubně, a nechcete staré kovové zárubně vybourat, řešením je tzv. OKZ – neboli systém obkladu původních kovových zárubní za nové dřevěné.

Typy povrchu dveří

V nabídce interiérových dveří je obvykle dýha, HPL/CPL laminát, fólie, vacuo fólie, masiv, vysoký lesk.

Mezi tradici samozřejmě patří dřevo, hlavně v podobě dýhy. Těší nás originalita kresby a vysoká estetická hodnota. Dýha na dveřích vzniká postupným podélným dělením rostlého dřeva na jednotlivé listy o šířce 0,3 až 0,5 mm. Konkrétně na dveřích se pak dýha může použít ve svislé i příčné kombinaci, moderním trendem je i zapracování nerezových intarzií. Střídat lze i různé dřeviny, které na křídle vytvoří světlé a tmavé pruhy. Dobrou zprávou je, že se dýha stává díky stále dokonalejším technologiím mechanicky odolnějším materiálem. Na konci výrobního postupu je např. dýhovaný povrch opatřen několika nástřiky UV ztvrzujícího laku, čímž je pak povrch odolnější. Nevýhodou je vysoká cena dýhovaných dveří a zárubní.

Umělé povrchy dveří mají hlavně v domácnostech zelenou. Nejlevnější variantu zastupují dveřní fólie. Větší odolnost má tzv. CPL, střednětlaký laminát (síla laminátu 0,2 mm). Hodí se všude tam, kde jsou domácí zvířata, náročný provoz třeba v domácí dílně apod.

Výhodou je hlavně bezproblémová údržba laminátu, nevadí mu použití běžných čisticích prostředků. Ještě větší zatížení snese tzv. HPL vysokotlaký laminát, který nese sílu laminátu 0,8 mm. Oba tyto lamináty jsou v moderních barevných variacích i dřevodekorech.

Do ryze moderního interiéru jistě patří i celoskleněné dveře, na které je ale dobré myslet již ve fázi stavební přípravy. Vzhledem ke své váze totiž vyžadují dostatečnou oporu. Základem je tvrzené sklo o tloušťce 8–12 mm. Oblíbeným typem je čiré sklo float, na kterém vyniknou případné pískované nebo gravírované motivy.

Zaměření a montáž

S montáží dveří souvisí i přechody podlah z místnosti do místnosti. Tam, kde je podlaha sousedících místností stejná, není problém. Přechod dvou různých podlah (např. plovoucí a dlažby) se vždy provádí pod dveřním křídlem a jeho řešení záleží na typu otevírání dveří. Zaměření přenechejte raději odborné montážní firmě, protože po laickém často vznikají chyby a odlišnosti ve velikosti stavebního otvoru pro zárubeň a dveře.

Ve všem vám velmi rádi osobně poradíme v našem showroomu DVEŘEDG v Opavě.

 

 
Akční nabídka dveří

Podívejte se na naši širokou nabídku dveří které máme skaladem, ihned k odběru a za úžasnou cenu

Navštivte nás v Opavě

Navštivte naši vzorkovou prodejnu interiérových dveří a zárubní, kde si můžete dveře prohlédnout a vyberat si ty pravé dveře pro váš domov.

Zaměření zdarma

Zákazníkům nabízíme zdarma zaměření a poradenství přímo na stavbách v Opavě a blízkém okolí.

 

 

O nás

Navštivte naši vzorkovou prodejnu interiérových dveří a zárubní, kde si můžete dveře prohlédnout, zaměřit se na detaily a vybrat si ty pravé dveře pro váš domov. Rádi vám poskytneme veškeré informace týkající se našeho širokého sortimentu dveří a zárubní.

Před návštěvou studia nás prosím kontaktujte předem, můžeme být na montáži nebo na zaměření u zákazníka.

Naše realizace

Kalkulace zdarmaChcete zaměřit dveře na stavbě zdarma?

Kontaktujte nás a my se Vám ozveme.

logo paticka

+420 705 122 494
dveredg@gmail.com

DVEŘEDG.CZ - Daniel Gryz
Edvarda Beneše 1144/8
747 05 Opava-Kateřinky

Provozní doba

 Po, Út, Čt  10:00   - 17:00   (volat předem)
 Stř, Pá 10:00   - 15:00

 (volat předem)

Sobota, neděle + Svátky - Zavřeno

Copyright © DVEREDG.cz - Dveře Opava, Ostrava. Interiérové dveře Ostrava, vchodové dveře Wiked. Schody najdete na nejschody.cz Fotografie dveří, textur a barev jsou pouze ilustrační a v reálu se mohou lišit. Všechna práva vyhrazena. Tvorba www: Poradnyweb.cz